Сумський гурт «ZOER» поділився дебютним міні-альбомом

  • By UA ROCK: Музика доступна
  • 13 Apr, 2017

Робота над титульним треком міньйону була справді титанічною: за час роботи було записано 11 версій композиції

Молодий сумський колектив «ZOER» лише тиждень тому презентував свій другий за ліком сингл «Бурбон», а вже вчора зранку музиканти поділились з шанувальниками дебютним міні-альбомом під назвою «Вона Була Всесвітом». Записували матеріал для нової платівки на місцевій студії звукозапису «ЖИВОЙ.ЗВУ», а зведенням і мастерингом займались спеціалісти з харківської студії «N.C.Records».

До слова, композиції «Бурбон» та «Закута» раніше побачили світ у вигляді двох перших синглів гурту і з незначними змінами увійшли до представленої платівки.

«Збірку відкриває трек "Страх Публіки", що розповідає про героя, який є соціофобом, він закритий від світу, звик жити у пітьмі. Це своєрідний гімн інтровертів, до речі саме з цієї пісні і почалася історія гурту "ZOER". Впевненим стуком в двері за треком страх публіки вривається трек "Бурбон", що продовжує історію представленого раніше соціофоба, в його житті з'являється дівчина, яка до нього не байдужа. Соціофоб не може відповісти взаємністю, [ред. – оскільки ] він емоційно спустошений. Проходить деякий час і герой починає сумувати, що зробив свою "найбільшу помилку в житті"», - поділився з читачами нашого ресурсу вокаліст колективу Дмитро Ящук.

Композицію «Закута» було створено ще за кілька років до заснування колективу, проте повноцінне студійне звучання вона отримала лише нещодавно. Саму ж композицію побудовано навколо сюжету героя, що після розлуки з коханою людино не може викинути її образ зі своєї голови, оскільки вона забралась в глибокі закутки серця. Ця драматична історія та її музичне втілення безумовно знайде відгук в душах слухачів.

Титульна ж композиція «Вона Була Всесвітом», як зізнаються музиканти, народжувалась в справжніх муках.

«Ми дуже довго підбирали звук синтезатора, вносили якісні правки: існує 11 версій цієї пісні. Сам трек розповідає про визнання героєм факту, що дівчина була для нього всесвітом, всім тим, що його оточує, всім тим, що у нього є лише втративши її герой це розуміє», - зізнався Дмитро Ящук.

Врешті, якщо ви бажаєте підтримати подальшу творчість колективу, то ми рекомендуємо придбати нову платівку на офіційному бендкемпі хлопців.

НАША ДУМКА:

Інколи може справді здатись, що в світі стало надто багато музики, а вся нова музика створює підозріле враження, що ти десь це вже чув. Воно й не дивно, оскільки тренди невпинно змінюються: деякі зникають, деякі ж навпаки повертаються і в переосмисленні музикантів отримують цікаве переосмислення або ж не досить вмілий мікс з іншими музичними напрямками. Саме така ситуація з дебютним міньйоном сумчан з гурту «ZOER», яким в першій платівці вдалось представити звісно не ідеальний, проте далеко й не поганий заміс зі стоунера (хоча я б радше сказав зі софт-стоунера), альтернативи та інді-стилістики.

Зрозуміло, що це для музикантів в рамках даного колективу лише перші кроки і такий стильовий мікс звучить дуже і дуже непогано: якщо б я раптом потрапив на концерт гурту, то безперечно така музика мене б прокачала, але при поверненні додому я б навряд шукав би їх треки аби додати до своїх аудіозаписів. Парадокс в тому, що все наче канонічно: є і перевантажене гітарне звучання (в «Страх Публіки»), і повторювані гітарні рифи (у всіх, окрім «Вона Була Всесвітом»), відчуваються гранжеві та блюз-рокові впливи, проте на виході отримуємо досить таки стерилізований саунд в якому губляться всі позитивні моменти. Окремих зауважень потребує вокал. Здається, що хлопцям треба серйозно попрацювати над артикуляцією вокалу та зведенням, оскільки частину слів я зміг розібрати лише з другого-третього разу.

На цьому фоні якісно виділяється титульна композиція, в якій хлопці відійшли від наслідування стоунера та чи не найкраще змогли показати для мене щось власне та своє. Тут і аранжування не ріже вуха і вокал, що про нього говорилось вище, звучить пристойно. Гадаю, що хлопця необхідно відштовхуватись саме від досвіду цієї композиції в подальшому, позаяк очевидно, що за нею дуже велика робота.

На жаль, так уже сталось, що слухач має змогу ознайомитись винятково з кінцевим продуктом роботи і години студійної роботи та вся пов’язана з нею «кухня» лишається поза межами платівки. Однак я все-таки схиляюсь до того, що форма, що її надали музиканти своєму творінню також говорить багато. Отож, перед нами в тематичному плані концептуально однорідна платівка з досить міцним сюжетним центром навколо якого обертаються так чи інакше всі композиції. Якщо при першому вибірковому прослуховування композицій з міньйону сюжетний стрижень проглядається вкрай важко, то при другому ти починаєш підсвідомо розуміти емоційну цілісність та головну ідею альбому.

«Вона Була Всесвітом» - це переживання, це спроба поглянути на свої страхи, осягнути всю метафізику буття, щоб врешті зрозуміти, що лише «Вона Була Всесвітом»...


Автор: Олександр Іващенко

Рецензія: Олег Шпинта

Сподобалась стаття - поділіться нею з друзями
Подякувати автору за статтю
Цікаві заходи
By UA ROCK: Музика доступна 16 Jan, 2018
Де: MonteRay Live Stage (вул. Прорізна, 8);
Коли: 22 квітня, початок о 19:00
Квитки:  https://kiev.karabas.com/krichuss  (99-149 грн)

Молодий та амбіційний український гурт KRICHUSS існує усього три роки. Проте за цей час хлопці вже випустили 7 синглів, 2 ЕР-альбоми і 2 відеокліпа, давали спільні концерти із гуртами EPOLETS та DETACH, стали гостями багатьох українських фестивалів, протягом багатьох тижнів поспіль займали лідируючі сходинки чарту НеПопса, стали лідерами місяця і мають всі шанси стати лідерами року у чарті Дари Року від української радіохвилі Джем ФМ.

На черзі третій ЕР гурту із інтригуючою назвою "Без розмов", презентація якого відбудеться 22 квітня у столичному клубі MONTERAY.

— Слова можуть змінювати наш настрій, мотивувати і надихати або навпаки. Проте в сучасному світі ми все частіше стикаємося із фальшем та словами, що позбавлені душі, — розмірковують музиканти. — Ми хочемо, щоб цей ЕР без зайвих розмов, однією музикою, подарував емоції, що зможуть штовхати нас на подвиги і звершення. Кожен його трек — це ціла історія, кожній пісні є що сказати, кожна пісня хотіла б знайти свого слухача і створити настрій, у якому розмови є зайвими.

Драйв, рок, зламані палички, порвані струни, зірвані голоси, але водночас із цим інтелігента та чуттєва лірика, не тільки треки з нового ЕР, котрі досі не чув ніхто, а й добре відомі хіти "Наздоганяй", "Максимально низько", "Знаю", "Анатомічний унісон" — це все чекає 22 вас квітня у столичному клубі MONTERAY.

— Ми трішки відійшли від нашого звучання, що було до цього — все набуло більш мелодичного характеру, в деяких треках стало більше танцювальності і наповненості по аранжуванню. Але, як кажуть декотрі експерти – «стиль витримали!», і це головне! — кажуть KRICHUSS про свій новий ЕР.

Музика традиційно була написана учасниками гурту коллективно. Всі вони являються абсолютно різними людьми в плані музичного смаку. І, мабуть, саме через таку суміш поглядів в результаті і з’являється відбійна альтернативно-романтична музика KRICHUSS.
By UA ROCK: Музика доступна 15 Jan, 2018
Чернігівські грандж-рокери з гурту «Женя Скрудж» не забарились потішити своїх шанувальників музичними новинками у новому році. Як читачі могли уже зрозуміти, мова піде про подальші релізи в рамках майбутньої платівки гурту, що отримає назву «Маніфестор». Так, сьогодні музиканти на своїх офіційних сторінках сповістили фанів про випуск уже другого синглу з вищезгаданого альбому – «Цілуй або кусайся». Нагадаємо, що першою ластівкою «Маніфестора» став трек «Треба спати» , що побачив світ наприкінці листопада минулого року.

Слова для новопредставленої композиції написала Марія Устименко, яка за зізнанням лідера команди Жені Бондаренка, відчула все, що він хотів сказати.

«Дякую за таке авторське та в той же час стовітсоткове влучання в ціль…», - говорить Женя.
Прикметно, що вже другий сингл з платівки україномовний. Отож, є підстави вважати, що врешті шанувальники зможуть насолодитьсь цілком україномовним альбомом.

«Цей трек я присвячую космосу і боротьбі. Космос я уособлюю з моментами, коли відчуваєш, що у тебе виходить щось важливе. Саме це почуття сприймаю, як вихід в космос, дотик до Всесвіту, бажання зробити щось важливе, змінити глобальне в сторону добра. Перша частина пісні - вона саме про цю боротьбу. Про ці перемоги, коли виходиш у відкритий космос переможцем. Ти сьогодні запрошений... у відкритий космос…

А друга частина пісні присвячена підготовці підґрунтя для боротьби. Коли навколо багато перешкод і ти відчуваєш стіни. Коли навколо сильніше й сильніше все стискається, щоб зжерти тебе. Бийся!... Кричи сильніше!!! Качай сильніше!!! Сильніше!!! Розгойдуй!!! Грай сильніше!!!», - написав Женя на офіційній сторінці на Фейсбуці.

«Цілуй або кусайся», очевидно, не останній реліз з майбутньої платівки команди і ми ще почуємо найближчим часом кілька новинок від гурту «Женя Скрудж».
More Posts
Share by: