Blog Post

ТОП-7: Кращі поп-панк-формації України

  • By UA ROCK: Музика доступна
  • 14 May, 2017

Уже давно не було випусків нашої постійної рубрики ТОП-7, отож, ми вирішили виправити цю прикрість. Цього разу наша рубрика вирішила зупинити увагу на вітчизняному сегменті поп-панку.

Оголошений музичними критиками мертвим ще два десятки років тому, поп-панк виявився позачасовим явищем, естетика якого і нині створює неабиякий вплив на розвиток музичного мистецтва та культури загалом.

З поп-панком історія зіграла злий жарт: виникнувши як своєрідна відповідь на «похмурі» жанри панку, він створив власну філософію, яка стала запорукою життєздатності стилю та комерційного його комерційного успіху, поставивши на ціннісний п’єдестал ідею безцільного існування, яка врешті трансформувалась в цілком протилежне безтурботне прийняття всіх недоліків соціуму. Саме така доля вітчизняний поп-панк, який позбувся позірної безтурботності та відверто в сатиричній формі почав говорити про повсякдення життя в усіх його проявах.

Отож, вашій увазі підбірка з семи кращих поп-панк-формацій України, які, формують обличчя української альтернативи.

1. Серцевий Напад (м. Чернівці)

Про цих запальних буковинських хлопців, напевно, не чув лише лінивий. Сьогодні вони жадані гості численних вітчизняних фестивалів, а їх пісні, яких за роки існування гурту назбиралось на три платівки та один міньйон (не рахуючи окремих синглів), лунають в ефірах всеукраїнських та регіональних радіостанцій. Проте так було не завжди: перші музичні експерименти майбутнього лідера гурту – Дмитра Рябого (Мітрія), які, до слова, розпочались ще під час навчання в університеті, змушували його друзів лише міцніше прикривати вуха руками.

Перша репетиція, яка відбулась першого квітня 2004 року, також була вельми нетривіальною: барабанщик вперше сів за барабани, з басистом познайомились за 5 хвилин до її початку.

На етапі становлення колективу Мітрій паралельно займався розвитком андеграунду у своєму місці, заснувавши фестиваль шнуРОК, який проіснував до 2011 року.

Перша платівка гурту – «Дорослі діти» була залита до інтернету і швидко розійшлась серед старих та новоспечених шанувальників колективу. Ідея була виграшною, оскільки уже через деякий на концертах колективу слухачі підхоплювали їх пісні з перших акордів.

Не стали перепоною для чернівецьких поп-панків і кадрові зміни, коли гурту пророкували кінець. Навпаки музиканти з ще більшою наполегливість засіли в студії і представили свій перший офіційний альбом «Golden $hits». Третя ж платівка – «Fight for hope», яку інтернет-видання «ФаДієз» визнало найкращим повноформатним релізом 2010-го року, остаточно закріпила популярність колективу.

2. MY.SEVENTEEN (м. Київ)

Говорячи про українські поп-панк-формації, гріх було б не згадати про киян «MY.SEVENTEEN», які змогли звернути увагу слухацької аудиторії драйвовими композиція та досить нехарактерним для жанру вокалом фронтмена гурту Артема Залевського, який лише якісно виділив колектив на український альтернативній сцені.

Виник гурту майже десяток років тому на хвилі активного розвитку та розквіту різноманітних субкультур. Досить швидко хлопці стали популярними в київській молодіжній тусовці і вже незабаром презентували на розсуд шанувальників свій перший лонгплей під назвою «Погуляли...».

Бажання творити в хлопців було наскільки великим, що за час існування колективу вони дали кілька сотень концертів по містах України та Росії. Це ж бажання спонукало їх спробувати себе на найбільшому вітчизняному музичному талант-шоу країни – «Х-Фактор», де команда отримала багато схвальних відгуків від журі конкурсу.

Наразі в активі столичних поп-панків один ЕР та два повноформатні альбоми, останній з яких – «Те, чим я живу», до слова, побачив світ зовсім нещодавно.

3. TETRYS (ex Ласковые Усы) (м. Київ)

От цих хлопців ви, безумовно, знаєте. І хай вас не вводить в оману теперішня назва колективу, оскільки навіть після ребредингу, який відбувся минулого року, команда не полишає бажання тішити слухацьку аудиторію справді якісною музикою.

Все починалось дуже банально, як згадує лідер колективу В'ячеслав Іорданов: працюючи в таборі, вони з другом вирішили створити імпровізований дует в якому Славік грав на акустичній гітарі, а друг, зовсім не попадаючи в ноти, співав. Однак бажання творити взяло гору над цілковитим невмінням це робити. В такій формі, щоправда, колектив проіснував недовго і вже на кастингу вітчизняного талант-шоу «Україна Має Талант» хлопці, як гурт«Ласковые Усы», виконали свою «коронну» композицію «Шоппинг» та продемонстрували, що усталені рамки не для них, що автоматично дало їм зелене світло у півфінал конкурсу.

Справжнє шоу, яке влаштували музиканти в півфіналі, виконавши трек «Суперсила», остаточно показало потенціал колективу.

За час свого існування «усачі» придумали свій особливий стиль: химерні червоні костюми, легінси, а також недолугі штучні вуса.

Але пройшов час і команда зрозуміла, що їй надто тісно в амплуа харизматичних «диваків» і оголосили про ребрендинг банди. Колектив отримав назву«TETRYS». Своє нове звучання, що стало більш наближеним до канонів класичного каліфорнійського поп-панку, гурт закріпив новим альбом «Всё Ок».

4. СМЕТАНА band (м. Дніпро)

Ці харизматичні дніпровські хлопці свого часу стали справжнім відкриттям не лише української поп-панк-сцени, а й музичного простору країн СНД. Свій жанр вони характеризують як сатиричний comedy rock. Ідея створення стьобного проекту пісня неочікуваного успіху треку «Тру педовка», який розповів історію дівчинки, яка під впливом емо-культури робила типові життєві помилки.

Учасники колективу зізнаються, що своєю творчістю вони висміюють абсолютно все, що може бути цінним для людини, не звертаючи увагу на будь-яку критику.

СМЕТАНА band – це завжди актуальні теми та гостра сатира на найрізноманітніші прояви життя суспільства.

Наразі за плечима музикантів чотири лонгплеї та один ЕР, а колектив жаданих гість концертних майданчиків України, Росії та Білорусі.

5. Roll Models (ex. Рольова Модель) (Київ)

Якщо ви полюбляєте якісний англомовний панк – ви неодмінно познайомитись з творчим доробком столичного гурту «Roll Models». Колектив виник у 2007 році під назвою «Рольова Модель» з ініціативи незмінного лідера – Михайла Корчового. У своєму звучанні колектив вправно поєднує елементи панку, поп-панку та брит-попу.

Дебютний ЕР хлопців - «Fade away» був досить далеким від концептуальності. Наступна платівка - «Scylla & Charybdi» («Сцилла і Харибда») продемонструвала тверде бажання формації зайняти чільне місце на українській альтернативній сцені. І мусимо визнати, що їй це вдалось... З релізом платівки «Kiss Me, You Animal» сумнівів щодо позицій

«Roll Models» можна, без сумніву, назвати одним з кращих колективів у своєму жанрі. Вміло експериментуючи з різними жанрами, формація пропонує слухачам неочікувані та часом зовсім нетривіальні рішення, які лише в зайвий раз показують, що гурт за десяток років свого існування не розгубив свій потенціал, а їх композиції мають всі можливості, щоб впевнено конкурувати із закордонним музичним продуктом.

6. Dефект Rечи (м. Дніпро)

Хлопці з необмеженою самоіронією. Так би я охарактеризував учасників цієї команди. Цілком панково, як зізнаються самі учасники дніпровського гурту «Dефект Rечи», розпочиналась історія і їхнього команди. Ініціатором створення банди виступив майбутній вокаліст та басист формації Валеріан Громов, який ще в університеті придбав бас-гітару на якій, до слова, взагалі не вмів грати, що, одначе не завадило йому запропонувати своєму товаришеві-гітаристу – Микиті Мельніченку створити колектив в якому вже є вокаліст та басист. Як зізнався Валеріан, «він довго сміявся, коли при зустрічі зрозумів, що обидва персонажі – це я».

Незабаром до гурту долучився ударник. Досить цікаво, що початково хлопці планували грати романтичні пісні українською мовою. Однак на той час гітарист зустрічався з однокласницею вокалісті і часто підколював її через надмірне споживання алкоголю. Врешті дівчина його кинула. Як жартома пояснили музиканти, в той же день з’явилась пісня «Алкоголичка», яка власне і стала першим релізом гурту Dефект Rечи.

«Dефект Rечи» – це команда, об’єднана неабияким бажанням творити, хай інколи і просто лютий «треш», «невизнані генії» української поп-пак сцени, які послідовно реалізують в своїй творчості канони поп-панку.

7.  Superkeks! (Чернівці)

Ще одні яскраві представники буковинського поп-панку – гурт «Superkeks!», який часто порівнюють з їх земляками з вищезгаданого колективу «Серцевий Напад». Команда виникла в 2012 року, шляхом переформатування проекту «РМЗ» та за час свого існування пережила ряд кадрових змін. Незмінним лишилось лише непереборне бажання творити композиції на веселий мотив з трошки безглуздими текстами.

Харизматичні чернівчани збирають зали не лише в рідних Чернівцях, проте час від часу тішать шанувальників своєї творчості на сценах вітчизняних фестивалів.

Жоден з музикантів гурту не має музичної освіти, проте хлопці наполегливо розвиваються і шукають власне неповторне звучання, що особливо можна спостерігати в останньому релізі музикантів – ЕР «НеАльбом» 2015-го року.

Хлопці активно експериментують з тематикою своїх композицій, вміло поєднуючи безтурботні теми з глибокою музичною семантикою.

Сподобалась стаття - поділіться нею з друзями
Подякувати автору за статтю
Цікаві заходи
By UA ROCK: Музика доступна 20 Jan, 2018
Провівши чимало часу за студійною роботою, хлопці зі столичного альтернативної команди «Ауд.238» зібрали достатньо авторського матеріалу для того, аби потішити своїх слухачів цікавими новинками. Як ми уже писали на сторінках нашого порталу, нещодавно в мережі з'явився тизер кліпу на композицію «Долоні». Нині ж шанувальники можуть насолодитись одразу подвійною прем'єрою, що включає студійний сингл та виднограй на нього.
By UA ROCK: Музика доступна 20 Jan, 2018
Слухачі молодої дніпровської альтернативної команди THE LAKES також не залишились без подарунків від своїх кумирів у новому році. Музиканти гурту на сторінках в соцмережах нещодавно повідомили, що трек «Іди сюди», який було презентовано минулого року в якості інтернет-синглу, отримав своє візуальне втілення.
More Posts
Share by: