«Таких Патроничів ви ще не чули...» (рецензія на сингл "Бензин")

  • By UA ROCK: Музика доступна
  • 09 Feb, 2017

Дві платівки в Патроничів уже за спиною і незабаром музиканти вже представлять третій за ліком альбом. Композиція «Бензин» стала першим представленим синглом з майбутнього лонгплею і нам вона вже тому, що це до певної міри експериментальний трек, який має задати певну лінію і жанрово, і тематично для майбутнього повноформатного релізу, що підтверджують і самі музиканти.

Маючи змогу прослухати сингл, ми маємо змогу оцінити напрямок в якому нині рухаються хлопці. Попри те, що минулі альбоми були інколи концептуально слабкими, проте композиції, що першої, що другої платівки запам’ятовувались з перших акордів і попри деякі проблеми викликали щонайкращі враження в аудиторії, яка підхоплювала абсолютно всі композиції та завзято підспівувала. Наразі ж, переживши стадію поп-року та акустичного року, музиканти йдуть далі в пошуках себе і, мусимо визнати, що бачення пункту призначення в хлопців відсутнє або ж принаймні видається дуже примарним.

Позитивно, як на мене, що хлопці не бояться експериментувати, особливо зі звучанням. Таких Патроничів ви ще не чули... Проте і тут є проблеми. Коли я ввімкнув трек, мене почало справді «качати», оскільки я почув дуже непоганий інструментальний вступ; одразу промайнула думка: непогано, нарешті Патроничі не стерилізують свій саунд, проте одразу, коли включається вокал ти відчуваєш розчарування, оскільки текст взагалі, здається, не відповідає аудіоряду. Вчуваються експерименти з гранжем, проте текст вбиває такі припущення начисто.

І ще дуже просто ріже вухо система «1 куплет=1 чотиривірш (з перехресною римою)», яка змінюється не дуже вичурним приспівом. З цікавості переглянув тексти старих композицій: так подібні проблеми в музикантів були і раніш, проте всі суто текстові проблеми тут були зведені в абсолют, хлопці просто відкинули на задній план будь-яку музичну семантику, яка раніше мала місце і дозволяла мені не травмувати мої вуха.

Якщо хлопці хотіли створити неординарну пісню про кохання і стосунки загалом, то їм, з впевненістю скажу, не вийшло. Одразу згадаю їх же пісню «Твої очі», яка здається про кохання теж, але вона невимушена, має добру віршовану структуру та досить непогано адаптує етно-мотиви, які мені не зовсім подобаються, проте вони звучать справді гармонійно. Або ж варто послухати композицію «Хто, як не ти», що також цілком пристойна композиція про кохання в репертуарі колективу.

Семантика ж до якої апелюють музиканти, не може викликати нічого окрім посмішки. «Ти моє паливо, ти мій бензин...». Лише в мене цей посил викликає вульгарні асоціації? Думаю, що ні!

Підсумовуючи, хотілось би зазначити, що загалом композицію слухати можна, якщо ти попредньо не слухав минулі композиції Патроничів: окремі інструментальні партії не вибивають і звучать цілісно, що вже є досягнення для колективу, проте, якщо ви хочете шукати глибокі сенси – то не рекомендуємо для прослуховування.

Автор: Олег Шпинта

Сподобалась стаття - поділіться нею з друзями
Подякувати автору за статтю
Цікаві заходи
By UA ROCK: Музика доступна 11 Dec, 2017
Музикати емоційно-ліричного тріо «vetka» з міста Дніпро, що активно несуть свою творчість не лише для української, а й для європейської аудиторії, нарешті зважились презентувати слухацькій аудиторії свої творчі напрацювання у вигляді дебютної платівки, що отримала назву «the very beginning».

Нагадаємо, що у січні цього року гурт «vetka» випустив перший студійний трек – «З тобою». Уже у квітні музиканти відправились зі своєю програмою в тур #ZorepadomTour містами України, а у травні він отримав продовження у Берліні, Відні та Празі.

Як зізнались музиканти, чималий вплив на їхній перший міні-альбом справив саме європейський тур: саме під час нього вони почали підготовку свого релізу, остаточно зрозумівши яким вигляд він має отримати. Обкладинка CD «the very beginning» вміщує у собі фото з цієї поїздки, а дорога, яка була перед очима музикантів під час туру, тепер є фоновим відеорядом на концертах.

До міні-альбому увійшли 7 треків, записаних протягом останнього року. Різні за настроєм, вони мають наскрізну ідею любові у будь-якому її прояві. Музиканти вклали у пісні пошук самого початку, відчуття рівноваги та радості. «the very beginning» – компіляція подорожей, почуттів, музики та поезії.

Презентація «the very beginning» відбулася у двох містах – full sound у Дніпрі та acoustics у Києві, де гурт влаштував справжні перформанси та грав від серця до серця.

Наразі ж музиканти планують презентувати відеороботу на композицію «I will love», що була відзнята у рамках європейського туру #StarfallTour та почати роботу над своїм першим повноформатним релізом.
By UA ROCK: Музика доступна 10 Dec, 2017
Монстри української рок-сцени - «Тартак» цьогоріч святкують свою 21 річницю творчості. І як ви могли здогадатись, дана подія просто не могла обійтись без музичних сюрпризів. Цим сюрпризом, про наближення якого, втім, знав кожен відданий фан «Тартака» стала друга частина анонсованої колективом платівки - «АнТАРТАКтида». Назва альбому доповнена уточненням «Частина Друга», оскільки наразі триває робота над альбомом дуетів, який буде виданий з назвою «АнТАРТАКтида. Частина Перша».

«Чому два альбоми з однією назвою? Це заплутана історія. Ці дві платівки народжувалися, творилися, записувалися і зводилися в паралельних процесах одночасно. Я як автор пісень (не всіх 100%-во, але в кожній пісні є хоча б частина мого авторства) жив і продовжую жити ними двома одночасно. Хоча при тому, що вони дуже різні й стилістично, і змістовно – все одно вони, на мою думку, відображають той невеличкий творчий всесвіт, який називається групою «Тартак». Власне, звідси і частково назва», - розповідає Сашко Положинський.

Саунд-продюсуванняс платівки займались одразу троє учасників гурту: Антон Єгоров, Ярослав Вільчик та Дмитро Чуєв.

Запис альбому проходив на двох студіях: «Play FoRest» та «ФДР», а зведення та мастеринг зробив знаний луцький саундпродюсер Роман Сорока.

Додамо, що дві пісні з представленого лонгплею («Стара Школа» та «Людинаміт») отримали своє візуальне втілення ще влітку цього року.

А ми традиційно нагадуємо, що всі охочі можуть придбати платівку на GooglePlay  та iTunes . Окрім того, можна отримати альбом, як то кажуть, в "тілі". Для цього треба знайти офіційну сторінку та написати відповідне повідомлення.
More Posts
Share by: