«Таких Патроничів ви ще не чули...» (рецензія на сингл "Бензин")

  • By UA ROCK: Музика доступна
  • 09 Feb, 2017

Дві платівки в Патроничів уже за спиною і незабаром музиканти вже представлять третій за ліком альбом. Композиція «Бензин» стала першим представленим синглом з майбутнього лонгплею і нам вона вже тому, що це до певної міри експериментальний трек, який має задати певну лінію і жанрово, і тематично для майбутнього повноформатного релізу, що підтверджують і самі музиканти.

Маючи змогу прослухати сингл, ми маємо змогу оцінити напрямок в якому нині рухаються хлопці. Попри те, що минулі альбоми були інколи концептуально слабкими, проте композиції, що першої, що другої платівки запам’ятовувались з перших акордів і попри деякі проблеми викликали щонайкращі враження в аудиторії, яка підхоплювала абсолютно всі композиції та завзято підспівувала. Наразі ж, переживши стадію поп-року та акустичного року, музиканти йдуть далі в пошуках себе і, мусимо визнати, що бачення пункту призначення в хлопців відсутнє або ж принаймні видається дуже примарним.

Позитивно, як на мене, що хлопці не бояться експериментувати, особливо зі звучанням. Таких Патроничів ви ще не чули... Проте і тут є проблеми. Коли я ввімкнув трек, мене почало справді «качати», оскільки я почув дуже непоганий інструментальний вступ; одразу промайнула думка: непогано, нарешті Патроничі не стерилізують свій саунд, проте одразу, коли включається вокал ти відчуваєш розчарування, оскільки текст взагалі, здається, не відповідає аудіоряду. Вчуваються експерименти з гранжем, проте текст вбиває такі припущення начисто.

І ще дуже просто ріже вухо система «1 куплет=1 чотиривірш (з перехресною римою)», яка змінюється не дуже вичурним приспівом. З цікавості переглянув тексти старих композицій: так подібні проблеми в музикантів були і раніш, проте всі суто текстові проблеми тут були зведені в абсолют, хлопці просто відкинули на задній план будь-яку музичну семантику, яка раніше мала місце і дозволяла мені не травмувати мої вуха.

Якщо хлопці хотіли створити неординарну пісню про кохання і стосунки загалом, то їм, з впевненістю скажу, не вийшло. Одразу згадаю їх же пісню «Твої очі», яка здається про кохання теж, але вона невимушена, має добру віршовану структуру та досить непогано адаптує етно-мотиви, які мені не зовсім подобаються, проте вони звучать справді гармонійно. Або ж варто послухати композицію «Хто, як не ти», що також цілком пристойна композиція про кохання в репертуарі колективу.

Семантика ж до якої апелюють музиканти, не може викликати нічого окрім посмішки. «Ти моє паливо, ти мій бензин...». Лише в мене цей посил викликає вульгарні асоціації? Думаю, що ні!

Підсумовуючи, хотілось би зазначити, що загалом композицію слухати можна, якщо ти попредньо не слухав минулі композиції Патроничів: окремі інструментальні партії не вибивають і звучать цілісно, що вже є досягнення для колективу, проте, якщо ви хочете шукати глибокі сенси – то не рекомендуємо для прослуховування.

Автор: Олег Шпинта

Сподобалась стаття - поділіться нею з друзями
Подякувати автору за статтю
Цікаві заходи
By UA ROCK: Музика доступна 03 Jul, 2017

Їхні композиції слухають численні віддані фанати. Їхня музика змушує тисячі сердець завмирати в екстазі, мотивує замислюватись і відчувати щось справді особливе, шалено відриватись і переживати разом з ними. Однак є композиції, що надихають і їх самих! Отож, в рамках рубрики «Що в плеєрі?» ми запрошуємо музикантів познайомити читачів нашого ресурсу з п’ятіркою прослуханих треків, які особисто для них є знаковими або ж просто подобаються.

Черговий гостем нашої рубрики став бас-гітарист івано-франківського гурту «Патроничі» - Мирослав Марків. Веселий та безпосередній галичанин Мирослав долучився до гурту в 2012 році. З того часу музикант прикипів до гурту і зараз просто неможливо уявити команду без позитивного басиста, який постійно тішить своїх колег та шанувальників жартами.

Далеко не всі знають, що Мирослав має чудовий вокал. Так, почути як же співає басист франківського гурту обізнані шанувальники могли почути у композиції «Світ наповниться добром», яку музиканти оприлюднили 31 грудня 2014 року напередодні свята Нового Року. Окрім того, Мирослав виступив в якості бек-вокаліста композиції «NonStop» своїх колег по цеху – колективу «Фліт».

Ми ж традиційно пропонуємо нашим читачам заглянути до плейлисту музиканта та дізнатись, що слухають українські рокери.

By UA ROCK: Музика доступна 01 Jul, 2017

Де: м. Жмеринка, Украина

Коли: 05 серпня 2017, субота з 12:00 до 23:00

Офіційна спільнота заходу: https://vk.com/kalyna_u_vogni

Вартість квитків: вхід вільний


Напередодні сезону літніх відпусток багато людей задумують над тим, як розпланувати своє дозвілля та незабутньо провести час. Цього року молодіжний фестиваль «Калина у Вогні», який традиційно відбувається в Жмеринці, запрошує поціновувачів рок-музики провести час в дружній компанії, теплій атмосфері під драйвову музику.

Планується, що фестиваль, як і минулого року, відбудеться в день міста Жмеринка – 5 серпня. Цьогоріч рок-фестиваль отримав статус всеукраїнського, позаяк організатори підготували масштабний лайн-ап виконавців та колективів, які виступлять на сцені фестивалю «Калина у Вогні». Серед них швецький гурт «One Week Gone», мінська команда «Kreepy Krush» та українські колективи: Стас Ленин [Band], Неffтему, IGNEA, BAD PIT, Time Shadow, EgoGenesis та інші.

Фестиваль проходить за підтримки місцевої влади. Уже традиційно фестиваль дотримується антиалкогольної політики та заохочує здоровий спосіб життя. За порядком на фестивалі слідкуватимуть правоохоронні органи.

More Posts
Share by: