ТОП-7: Де почитати (послухати) про українську рок-музику (підбірка ресурсів)

  • By UA ROCK: Музика доступна
  • 17 Jan, 2017

Останні роки супроводжуються наполегливим бажанням українців слухати та читати більше про український продукт, що досить важко було уявити ще на зорі української незалежності. Безперечно, охочі можуть почати гуглити десятки пошукових запитів, що стосуються української рок-музики, одначе не обов’язково ви зможете знайти те, що Ви шукаєте. Отож, ми вирішили приготувати ТОП-7 ресурсів, де ви зможете дізнатись про новинки української рок-музики, отримати інформацію про цікаві релізи молодих та вже знаних вітчизняних виконавців та просто насолодитись хорошою музикою.

1. MusicInUA | Україномовний ресурс про якісну музику

Можливо здамся не надто об’єктивним, одначе переконаний, що це той ресурс, який треба читати, якщо ви хочете тримати руку на пульсі подій української рок-сцени. Пам’ятаю ще коли ресурс був скромним типовим блогом на платформі Wordpress: за цей час команда професійно зросла і тепер якісно і доступно пише про всі цікавинки українського року. Жанрових та мовних обмежень ресурс щодо публікованих релізів колектив не має, отож, саме тут ви зможете знайти інформацію про ті гурти, що потрапляють під поняття “неформат”.

2. LiRoom

Блог про нову українську музику, що заснований музичним критиком та журналістом Олексієм Бондаренком. Проект надзвичайно перспективний і зосереджує увагу, що важливо, як на відомих виконавцях, та і колективах, що тільки-но дебютували на українській сцені. ”Ми прагнемо популяризувати нову українську музику та підняти її на якісно новий рівень”, - таким чином охарактеризували свою місію організатори проекту. Особливу увагу зверніть на рубрику “Мясорубка”, де компетентні критики аналізують напрацювання молодих українських колективів. Формат порталу - нова українська (в широкому сенсі) музика. Отож, кожен охочий, безперечно, знайде щось собі до смаку. Цього року проект LiRoom пережив своєрідний апгрейд, що можливо трішки вплинуло на частоту наповнюваності сайту, що, одначе мінімально впливає на якість ресурсу.

3. UA MUSIC

Інформаційний портал UA MUSIC існує відносно недовго, одначе зарекомендував себе як потужний ресурс цілковито присвячений висвітленню різноманітних аспектів українського музичного мистецтва. “Головною ідеєю створення порталу було, є і залишиться на все час процвітання проекту несення української музики в маси. Ми створили перший у своєму роді і в нашій країні проект, який відобразить всю багатогранність української музики” - так, можливо, дещо амбітно охарактеризували творці проекту своє дітище. Якщо говорити про сегмент української рок-музики, що представлений на сайті, то варто зауважити, що обмежується він переліком популярних рок-колективів, що працюють переважно в поп-рок жанрі. Одначе адміністрація ресурсу активно займається створення якнайкращих умов для донесення молодими гуртами своєї творчості до мас. Так, спільно з експериментальним бюро новин Troider портал створив проект покликаний на допомогу молодим виконавцям в підкоренні національного телебачення та радіомовлення.

4. Джем ФМ 95.6 FM

Київська музична радіостанція, що здійснює ефірне мовлення лише в Києві, одначе всі охочі можуть слухати ефіри в мережі Інтернет за адресою   http://jamfm.com.ua/ . В ефірі радіостанції звучить маса тематичних програм, серед яких заслуговує на увагу шоу “Селекція”. Музичний формат радіостанції - україномовний та російськомовний рок і поп-рок. Наразі Джем ФМ активно займається матеріальною та інформаційною підтримкою різноманітних концертів та фестивалів, що мають на меті поширення української музики загалом та вітчизняної рок-музики в тому числі. До відвертих недоліків радіостанції варто віднести, що в ефірі ви практично не відшукаєте маловідомі формації, що тільки-но торують свій шлях у вітчизняний музичний простір.

5. Muzmapa

Проект Muzmapa, що існує уже три роки, досить позитивно себе зарекомендував серед поціновувачів української музики. Мінімалістичний дизайн й водночас досить грунтовне наповнення ресурсу не залишить вас байдужими. Щомісяця команда проекту підбиває підсумки творчої діяльності українських гуртів та виконавців, готуючи цікаві дайджести, що зважаючи на свою лаконічність, не переобтяжують читача і не відвертають увагу від презентованих релізів. Зваживши на те, що над проектом працює досить невелика команда, дивуєшся наскільки наполегливо вона працює над висвітленням новин сучасної української музики загалом та українського року в тому числі. P.S.: Немає бажання читати, не забудьте відвідати проект Лампова Muzmapa, де можна побачити ряд цікавих розмов з молодими українськими виконавцями.

6. Neformat

Якщо ви хочете послухати справді неформатну українську музику, то портал Neformat - це те, що вам дійсно потрібно. Цікавий портал перш за все тим, що зосереджений на вітчизняному роковому андеграунді. Свіжі новини, цікаві статті, ексклюзивні інтерв’ю, афіші цікавих заходів… Це далеко не все, що зможе запропонувати ресурс вибагливому поціновувачу української музики.

7. Нотатки про українську музику

Ресурс, присвячений сучасній українській музиці у найрізноманітніших її проявах. Проект розпочав своє існування 2013 року з ініціативи його творця і незмінного адміністратора Влада Вороніна. Концепція порталу полягає у висвітленні найрізноманітніших аспектів сучасної української рок-музики. Наповнення сайту не викликає запитань, одначе україномовність релізів, що є невід’ємною вимогою для публікації його на сайті, суперечить систематичному викладу новинок української музики на якому наголошує Влад Воронін. Загалом якість ресурсу все ж заслуговує на те, щоб отримати гідну оцінку від користувачів мережі.

Сподобалась стаття - поділіться нею з друзями
Подякувати автору за статтю
Цікаві заходи
By UA ROCK: Музика доступна 16 Jan, 2018
Де: MonteRay Live Stage (вул. Прорізна, 8);
Коли: 22 квітня, початок о 19:00
Квитки:  https://kiev.karabas.com/krichuss  (99-149 грн)

Молодий та амбіційний український гурт KRICHUSS існує усього три роки. Проте за цей час хлопці вже випустили 7 синглів, 2 ЕР-альбоми і 2 відеокліпа, давали спільні концерти із гуртами EPOLETS та DETACH, стали гостями багатьох українських фестивалів, протягом багатьох тижнів поспіль займали лідируючі сходинки чарту НеПопса, стали лідерами місяця і мають всі шанси стати лідерами року у чарті Дари Року від української радіохвилі Джем ФМ.

На черзі третій ЕР гурту із інтригуючою назвою "Без розмов", презентація якого відбудеться 22 квітня у столичному клубі MONTERAY.

— Слова можуть змінювати наш настрій, мотивувати і надихати або навпаки. Проте в сучасному світі ми все частіше стикаємося із фальшем та словами, що позбавлені душі, — розмірковують музиканти. — Ми хочемо, щоб цей ЕР без зайвих розмов, однією музикою, подарував емоції, що зможуть штовхати нас на подвиги і звершення. Кожен його трек — це ціла історія, кожній пісні є що сказати, кожна пісня хотіла б знайти свого слухача і створити настрій, у якому розмови є зайвими.

Драйв, рок, зламані палички, порвані струни, зірвані голоси, але водночас із цим інтелігента та чуттєва лірика, не тільки треки з нового ЕР, котрі досі не чув ніхто, а й добре відомі хіти "Наздоганяй", "Максимально низько", "Знаю", "Анатомічний унісон" — це все чекає 22 вас квітня у столичному клубі MONTERAY.

— Ми трішки відійшли від нашого звучання, що було до цього — все набуло більш мелодичного характеру, в деяких треках стало більше танцювальності і наповненості по аранжуванню. Але, як кажуть декотрі експерти – «стиль витримали!», і це головне! — кажуть KRICHUSS про свій новий ЕР.

Музика традиційно була написана учасниками гурту коллективно. Всі вони являються абсолютно різними людьми в плані музичного смаку. І, мабуть, саме через таку суміш поглядів в результаті і з’являється відбійна альтернативно-романтична музика KRICHUSS.
By UA ROCK: Музика доступна 15 Jan, 2018
Чернігівські грандж-рокери з гурту «Женя Скрудж» не забарились потішити своїх шанувальників музичними новинками у новому році. Як читачі могли уже зрозуміти, мова піде про подальші релізи в рамках майбутньої платівки гурту, що отримає назву «Маніфестор». Так, сьогодні музиканти на своїх офіційних сторінках сповістили фанів про випуск уже другого синглу з вищезгаданого альбому – «Цілуй або кусайся». Нагадаємо, що першою ластівкою «Маніфестора» став трек «Треба спати» , що побачив світ наприкінці листопада минулого року.

Слова для новопредставленої композиції написала Марія Устименко, яка за зізнанням лідера команди Жені Бондаренка, відчула все, що він хотів сказати.

«Дякую за таке авторське та в той же час стовітсоткове влучання в ціль…», - говорить Женя.
Прикметно, що вже другий сингл з платівки україномовний. Отож, є підстави вважати, що врешті шанувальники зможуть насолодитьсь цілком україномовним альбомом.

«Цей трек я присвячую космосу і боротьбі. Космос я уособлюю з моментами, коли відчуваєш, що у тебе виходить щось важливе. Саме це почуття сприймаю, як вихід в космос, дотик до Всесвіту, бажання зробити щось важливе, змінити глобальне в сторону добра. Перша частина пісні - вона саме про цю боротьбу. Про ці перемоги, коли виходиш у відкритий космос переможцем. Ти сьогодні запрошений... у відкритий космос…

А друга частина пісні присвячена підготовці підґрунтя для боротьби. Коли навколо багато перешкод і ти відчуваєш стіни. Коли навколо сильніше й сильніше все стискається, щоб зжерти тебе. Бийся!... Кричи сильніше!!! Качай сильніше!!! Сильніше!!! Розгойдуй!!! Грай сильніше!!!», - написав Женя на офіційній сторінці на Фейсбуці.

«Цілуй або кусайся», очевидно, не останній реліз з майбутньої платівки команди і ми ще почуємо найближчим часом кілька новинок від гурту «Женя Скрудж».
More Posts
Share by: