Актуалізувати Шевченка (фотозвіт з концерту «Ше.Пісня»)

  • By UA ROCK: Музика доступна
  • 18 Mar, 2017

Мистецький фестиваль «Ше.FEST», що вже традиційно з 2014 року займається популяризацією творчості митця Тараса Шевченка, вирішив не обмежуватись лише кількома днями літнього фестивального сезону і запропонував вітчизняним музикантам взяти участь в конкурсі пісні на слова Кобзаря. Власне нам вдалось побувати на гала-концерті заходу, що відбувся 9 березня у столичному арт-пабі «Бочка на Подолі» і ми б хотіли поділитись певними враженнями, так би мовити, постфактум, коли трошки відійшли на задній план емоції і можна проаналізувати враження від заходу за об’єктивими параметрами.

Ідея заходу:

Актуалізувати Шевченка та його творчий доробок... Саме під таким гаслом виступили організатори і, варто сказати, їх ідея виявилась вкрай вдалою. Сучасне суспільство вкрай погано сприймає академічне мистецтво як носій якихось актуальних ідей. Натомість музика, інколи і досить неформатна, може стати чи не найкращим рупором тих думок, що свого часу висловлював Великий Кобзар. Взагалі задум конкурсу видається нам досить цікавим і в подальшому потрібно збільшувати масштаби цього дійства, залучаючи все нові й нові колективи.

Зауваження виникають лише щодо обмежень на акустичне виконання, що врешті певно відсіяло певні колективи з даного конкурсу. Звісно камерна обстановка «Бочки...» сприяє проведенню акустичних заходів, проте вона аж ніяк не обмежує можливість повноінструментального виконання композицій, що довели переможці цьогорічного конкурсу «Ше.Пісня» - музиканти колективу «Сад», які, до слова, вибороли гран-прі в цьогорічному змаганні. Сподіваємось, що організатори дослухаються до нашої думки і врешті обмеження на винятково акустичне виконання буде знято.

Оцінка: 4.5

Місце проведення:

Столичний арт-паб «Бочка на Подолі» був досить вдало обраний організаторами для проведення дійства. Камерна обстановка дозволила цілком насолодитись як акустичними композиціями, так і повноінстументальними композиціями. Отож, тут зауважень ніяких немає, позаяк за останні кілька років «Бочка...» стала одним з чи не найпопулярніших концертних майданчиків Києва.

Оцінка: 5.0

Організація:

Зорганізований захід був на доволі високому рівні. Певні зауваження можуть бути щодо початку концерту, що почався майже через 20 хвилин після зазначеного часу. Врешті це зіграло проти організаторів, коли церемонія вручення головного призу конкурсу відбувалась вже дуже пізно і на неї лишились лише окремі гості, що не роз’їхались по домівках, що створило досить суперечливі враження від вручення головної нагороди. Проте, як зізналась організаторка заходу Юлія Капшученко-Шумейко, це було зумовлено поетичним батлом та виступом Go_A, які зсунули початковий план концертної програми.

Але варто згадати і позитивні моменти. Перш за все, кожен музикант та колектив отримав вдосталь часу для того, щоб представити кілька своїх композицій, що дозволило підігріти інтерес до кожного з них і після повернення з концерту знайти в мережі їх композиції і ще раз прослухати.

Оцінка: 4.0

Підсумовуючи, хотілось би сказати, що, попри всі умовно негативні моменти, концерт пройшов дуже добре і гідний того, аби наступного року його відвідати. Дякуємо організаторам за чудовий захід та бажаємо, щоб їх починання у вигляді даного конкурсу зростали з кожним роком.


Переглянути альбом повністю:   https://vk.com/ukr_rock_club?z=album-55236512_242016285

Сподобалась стаття - поділіться нею з друзями
Подякувати автору за статтю
Цікаві заходи
By UA ROCK: Музика доступна 11 Dec, 2017
Музикати емоційно-ліричного тріо «vetka» з міста Дніпро, що активно несуть свою творчість не лише для української, а й для європейської аудиторії, нарешті зважились презентувати слухацькій аудиторії свої творчі напрацювання у вигляді дебютної платівки, що отримала назву «the very beginning».

Нагадаємо, що у січні цього року гурт «vetka» випустив перший студійний трек – «З тобою». Уже у квітні музиканти відправились зі своєю програмою в тур #ZorepadomTour містами України, а у травні він отримав продовження у Берліні, Відні та Празі.

Як зізнались музиканти, чималий вплив на їхній перший міні-альбом справив саме європейський тур: саме під час нього вони почали підготовку свого релізу, остаточно зрозумівши яким вигляд він має отримати. Обкладинка CD «the very beginning» вміщує у собі фото з цієї поїздки, а дорога, яка була перед очима музикантів під час туру, тепер є фоновим відеорядом на концертах.

До міні-альбому увійшли 7 треків, записаних протягом останнього року. Різні за настроєм, вони мають наскрізну ідею любові у будь-якому її прояві. Музиканти вклали у пісні пошук самого початку, відчуття рівноваги та радості. «the very beginning» – компіляція подорожей, почуттів, музики та поезії.

Презентація «the very beginning» відбулася у двох містах – full sound у Дніпрі та acoustics у Києві, де гурт влаштував справжні перформанси та грав від серця до серця.

Наразі ж музиканти планують презентувати відеороботу на композицію «I will love», що була відзнята у рамках європейського туру #StarfallTour та почати роботу над своїм першим повноформатним релізом.
By UA ROCK: Музика доступна 10 Dec, 2017
Монстри української рок-сцени - «Тартак» цьогоріч святкують свою 21 річницю творчості. І як ви могли здогадатись, дана подія просто не могла обійтись без музичних сюрпризів. Цим сюрпризом, про наближення якого, втім, знав кожен відданий фан «Тартака» стала друга частина анонсованої колективом платівки - «АнТАРТАКтида». Назва альбому доповнена уточненням «Частина Друга», оскільки наразі триває робота над альбомом дуетів, який буде виданий з назвою «АнТАРТАКтида. Частина Перша».

«Чому два альбоми з однією назвою? Це заплутана історія. Ці дві платівки народжувалися, творилися, записувалися і зводилися в паралельних процесах одночасно. Я як автор пісень (не всіх 100%-во, але в кожній пісні є хоча б частина мого авторства) жив і продовжую жити ними двома одночасно. Хоча при тому, що вони дуже різні й стилістично, і змістовно – все одно вони, на мою думку, відображають той невеличкий творчий всесвіт, який називається групою «Тартак». Власне, звідси і частково назва», - розповідає Сашко Положинський.

Саунд-продюсуванняс платівки займались одразу троє учасників гурту: Антон Єгоров, Ярослав Вільчик та Дмитро Чуєв.

Запис альбому проходив на двох студіях: «Play FoRest» та «ФДР», а зведення та мастеринг зробив знаний луцький саундпродюсер Роман Сорока.

Додамо, що дві пісні з представленого лонгплею («Стара Школа» та «Людинаміт») отримали своє візуальне втілення ще влітку цього року.

А ми традиційно нагадуємо, що всі охочі можуть придбати платівку на GooglePlay  та iTunes . Окрім того, можна отримати альбом, як то кажуть, в "тілі". Для цього треба знайти офіційну сторінку та написати відповідне повідомлення.
More Posts
Share by: