Актуалізувати Шевченка (фотозвіт з концерту «Ше.Пісня»)

  • By UA ROCK: Музика доступна
  • 18 Mar, 2017

Мистецький фестиваль «Ше.FEST», що вже традиційно з 2014 року займається популяризацією творчості митця Тараса Шевченка, вирішив не обмежуватись лише кількома днями літнього фестивального сезону і запропонував вітчизняним музикантам взяти участь в конкурсі пісні на слова Кобзаря. Власне нам вдалось побувати на гала-концерті заходу, що відбувся 9 березня у столичному арт-пабі «Бочка на Подолі» і ми б хотіли поділитись певними враженнями, так би мовити, постфактум, коли трошки відійшли на задній план емоції і можна проаналізувати враження від заходу за об’єктивими параметрами.

Ідея заходу:

Актуалізувати Шевченка та його творчий доробок... Саме під таким гаслом виступили організатори і, варто сказати, їх ідея виявилась вкрай вдалою. Сучасне суспільство вкрай погано сприймає академічне мистецтво як носій якихось актуальних ідей. Натомість музика, інколи і досить неформатна, може стати чи не найкращим рупором тих думок, що свого часу висловлював Великий Кобзар. Взагалі задум конкурсу видається нам досить цікавим і в подальшому потрібно збільшувати масштаби цього дійства, залучаючи все нові й нові колективи.

Зауваження виникають лише щодо обмежень на акустичне виконання, що врешті певно відсіяло певні колективи з даного конкурсу. Звісно камерна обстановка «Бочки...» сприяє проведенню акустичних заходів, проте вона аж ніяк не обмежує можливість повноінструментального виконання композицій, що довели переможці цьогорічного конкурсу «Ше.Пісня» - музиканти колективу «Сад», які, до слова, вибороли гран-прі в цьогорічному змаганні. Сподіваємось, що організатори дослухаються до нашої думки і врешті обмеження на винятково акустичне виконання буде знято.

Оцінка: 4.5

Місце проведення:

Столичний арт-паб «Бочка на Подолі» був досить вдало обраний організаторами для проведення дійства. Камерна обстановка дозволила цілком насолодитись як акустичними композиціями, так і повноінстументальними композиціями. Отож, тут зауважень ніяких немає, позаяк за останні кілька років «Бочка...» стала одним з чи не найпопулярніших концертних майданчиків Києва.

Оцінка: 5.0

Організація:

Зорганізований захід був на доволі високому рівні. Певні зауваження можуть бути щодо початку концерту, що почався майже через 20 хвилин після зазначеного часу. Врешті це зіграло проти організаторів, коли церемонія вручення головного призу конкурсу відбувалась вже дуже пізно і на неї лишились лише окремі гості, що не роз’їхались по домівках, що створило досить суперечливі враження від вручення головної нагороди. Проте, як зізналась організаторка заходу Юлія Капшученко-Шумейко, це було зумовлено поетичним батлом та виступом Go_A, які зсунули початковий план концертної програми.

Але варто згадати і позитивні моменти. Перш за все, кожен музикант та колектив отримав вдосталь часу для того, щоб представити кілька своїх композицій, що дозволило підігріти інтерес до кожного з них і після повернення з концерту знайти в мережі їх композиції і ще раз прослухати.

Оцінка: 4.0

Підсумовуючи, хотілось би сказати, що, попри всі умовно негативні моменти, концерт пройшов дуже добре і гідний того, аби наступного року його відвідати. Дякуємо організаторам за чудовий захід та бажаємо, щоб їх починання у вигляді даного конкурсу зростали з кожним роком.


Переглянути альбом повністю:   https://vk.com/ukr_rock_club?z=album-55236512_242016285

Сподобалась стаття - поділіться нею з друзями
Подякувати автору за статтю
Цікаві заходи
By UA ROCK: Музика доступна 03 Jul, 2017

Їхні композиції слухають численні віддані фанати. Їхня музика змушує тисячі сердець завмирати в екстазі, мотивує замислюватись і відчувати щось справді особливе, шалено відриватись і переживати разом з ними. Однак є композиції, що надихають і їх самих! Отож, в рамках рубрики «Що в плеєрі?» ми запрошуємо музикантів познайомити читачів нашого ресурсу з п’ятіркою прослуханих треків, які особисто для них є знаковими або ж просто подобаються.

Черговий гостем нашої рубрики став бас-гітарист івано-франківського гурту «Патроничі» - Мирослав Марків. Веселий та безпосередній галичанин Мирослав долучився до гурту в 2012 році. З того часу музикант прикипів до гурту і зараз просто неможливо уявити команду без позитивного басиста, який постійно тішить своїх колег та шанувальників жартами.

Далеко не всі знають, що Мирослав має чудовий вокал. Так, почути як же співає басист франківського гурту обізнані шанувальники могли почути у композиції «Світ наповниться добром», яку музиканти оприлюднили 31 грудня 2014 року напередодні свята Нового Року. Окрім того, Мирослав виступив в якості бек-вокаліста композиції «NonStop» своїх колег по цеху – колективу «Фліт».

Ми ж традиційно пропонуємо нашим читачам заглянути до плейлисту музиканта та дізнатись, що слухають українські рокери.

By UA ROCK: Музика доступна 01 Jul, 2017

Де: м. Жмеринка, Украина

Коли: 05 серпня 2017, субота з 12:00 до 23:00

Офіційна спільнота заходу: https://vk.com/kalyna_u_vogni

Вартість квитків: вхід вільний


Напередодні сезону літніх відпусток багато людей задумують над тим, як розпланувати своє дозвілля та незабутньо провести час. Цього року молодіжний фестиваль «Калина у Вогні», який традиційно відбувається в Жмеринці, запрошує поціновувачів рок-музики провести час в дружній компанії, теплій атмосфері під драйвову музику.

Планується, що фестиваль, як і минулого року, відбудеться в день міста Жмеринка – 5 серпня. Цьогоріч рок-фестиваль отримав статус всеукраїнського, позаяк організатори підготували масштабний лайн-ап виконавців та колективів, які виступлять на сцені фестивалю «Калина у Вогні». Серед них швецький гурт «One Week Gone», мінська команда «Kreepy Krush» та українські колективи: Стас Ленин [Band], Неffтему, IGNEA, BAD PIT, Time Shadow, EgoGenesis та інші.

Фестиваль проходить за підтримки місцевої влади. Уже традиційно фестиваль дотримується антиалкогольної політики та заохочує здоровий спосіб життя. За порядком на фестивалі слідкуватимуть правоохоронні органи.

More Posts
Share by: