«Таких Патроничів ви ще не чули...» (рецензія на сингл "Бензин")

  • By UA ROCK: Музика доступна
  • 09 Feb, 2017

Дві платівки в Патроничів уже за спиною і незабаром музиканти вже представлять третій за ліком альбом. Композиція «Бензин» стала першим представленим синглом з майбутнього лонгплею і нам вона вже тому, що це до певної міри експериментальний трек, який має задати певну лінію і жанрово, і тематично для майбутнього повноформатного релізу, що підтверджують і самі музиканти.

Маючи змогу прослухати сингл, ми маємо змогу оцінити напрямок в якому нині рухаються хлопці. Попри те, що минулі альбоми були інколи концептуально слабкими, проте композиції, що першої, що другої платівки запам’ятовувались з перших акордів і попри деякі проблеми викликали щонайкращі враження в аудиторії, яка підхоплювала абсолютно всі композиції та завзято підспівувала. Наразі ж, переживши стадію поп-року та акустичного року, музиканти йдуть далі в пошуках себе і, мусимо визнати, що бачення пункту призначення в хлопців відсутнє або ж принаймні видається дуже примарним.

Позитивно, як на мене, що хлопці не бояться експериментувати, особливо зі звучанням. Таких Патроничів ви ще не чули... Проте і тут є проблеми. Коли я ввімкнув трек, мене почало справді «качати», оскільки я почув дуже непоганий інструментальний вступ; одразу промайнула думка: непогано, нарешті Патроничі не стерилізують свій саунд, проте одразу, коли включається вокал ти відчуваєш розчарування, оскільки текст взагалі, здається, не відповідає аудіоряду. Вчуваються експерименти з гранжем, проте текст вбиває такі припущення начисто.

І ще дуже просто ріже вухо система «1 куплет=1 чотиривірш (з перехресною римою)», яка змінюється не дуже вичурним приспівом. З цікавості переглянув тексти старих композицій: так подібні проблеми в музикантів були і раніш, проте всі суто текстові проблеми тут були зведені в абсолют, хлопці просто відкинули на задній план будь-яку музичну семантику, яка раніше мала місце і дозволяла мені не травмувати мої вуха.

Якщо хлопці хотіли створити неординарну пісню про кохання і стосунки загалом, то їм, з впевненістю скажу, не вийшло. Одразу згадаю їх же пісню «Твої очі», яка здається про кохання теж, але вона невимушена, має добру віршовану структуру та досить непогано адаптує етно-мотиви, які мені не зовсім подобаються, проте вони звучать справді гармонійно. Або ж варто послухати композицію «Хто, як не ти», що також цілком пристойна композиція про кохання в репертуарі колективу.

Семантика ж до якої апелюють музиканти, не може викликати нічого окрім посмішки. «Ти моє паливо, ти мій бензин...». Лише в мене цей посил викликає вульгарні асоціації? Думаю, що ні!

Підсумовуючи, хотілось би зазначити, що загалом композицію слухати можна, якщо ти попредньо не слухав минулі композиції Патроничів: окремі інструментальні партії не вибивають і звучать цілісно, що вже є досягнення для колективу, проте, якщо ви хочете шукати глибокі сенси – то не рекомендуємо для прослуховування.

Автор: Олег Шпинта

Сподобалась стаття - поділіться нею з друзями
Подякувати автору за статтю
Цікаві заходи
By UA ROCK: Музика доступна 16 Jan, 2018
Де: MonteRay Live Stage (вул. Прорізна, 8);
Коли: 22 квітня, початок о 19:00
Квитки:  https://kiev.karabas.com/krichuss  (99-149 грн)

Молодий та амбіційний український гурт KRICHUSS існує усього три роки. Проте за цей час хлопці вже випустили 7 синглів, 2 ЕР-альбоми і 2 відеокліпа, давали спільні концерти із гуртами EPOLETS та DETACH, стали гостями багатьох українських фестивалів, протягом багатьох тижнів поспіль займали лідируючі сходинки чарту НеПопса, стали лідерами місяця і мають всі шанси стати лідерами року у чарті Дари Року від української радіохвилі Джем ФМ.

На черзі третій ЕР гурту із інтригуючою назвою "Без розмов", презентація якого відбудеться 22 квітня у столичному клубі MONTERAY.

— Слова можуть змінювати наш настрій, мотивувати і надихати або навпаки. Проте в сучасному світі ми все частіше стикаємося із фальшем та словами, що позбавлені душі, — розмірковують музиканти. — Ми хочемо, щоб цей ЕР без зайвих розмов, однією музикою, подарував емоції, що зможуть штовхати нас на подвиги і звершення. Кожен його трек — це ціла історія, кожній пісні є що сказати, кожна пісня хотіла б знайти свого слухача і створити настрій, у якому розмови є зайвими.

Драйв, рок, зламані палички, порвані струни, зірвані голоси, але водночас із цим інтелігента та чуттєва лірика, не тільки треки з нового ЕР, котрі досі не чув ніхто, а й добре відомі хіти "Наздоганяй", "Максимально низько", "Знаю", "Анатомічний унісон" — це все чекає 22 вас квітня у столичному клубі MONTERAY.

— Ми трішки відійшли від нашого звучання, що було до цього — все набуло більш мелодичного характеру, в деяких треках стало більше танцювальності і наповненості по аранжуванню. Але, як кажуть декотрі експерти – «стиль витримали!», і це головне! — кажуть KRICHUSS про свій новий ЕР.

Музика традиційно була написана учасниками гурту коллективно. Всі вони являються абсолютно різними людьми в плані музичного смаку. І, мабуть, саме через таку суміш поглядів в результаті і з’являється відбійна альтернативно-романтична музика KRICHUSS.
By UA ROCK: Музика доступна 15 Jan, 2018
Чернігівські грандж-рокери з гурту «Женя Скрудж» не забарились потішити своїх шанувальників музичними новинками у новому році. Як читачі могли уже зрозуміти, мова піде про подальші релізи в рамках майбутньої платівки гурту, що отримає назву «Маніфестор». Так, сьогодні музиканти на своїх офіційних сторінках сповістили фанів про випуск уже другого синглу з вищезгаданого альбому – «Цілуй або кусайся». Нагадаємо, що першою ластівкою «Маніфестора» став трек «Треба спати» , що побачив світ наприкінці листопада минулого року.

Слова для новопредставленої композиції написала Марія Устименко, яка за зізнанням лідера команди Жені Бондаренка, відчула все, що він хотів сказати.

«Дякую за таке авторське та в той же час стовітсоткове влучання в ціль…», - говорить Женя.
Прикметно, що вже другий сингл з платівки україномовний. Отож, є підстави вважати, що врешті шанувальники зможуть насолодитьсь цілком україномовним альбомом.

«Цей трек я присвячую космосу і боротьбі. Космос я уособлюю з моментами, коли відчуваєш, що у тебе виходить щось важливе. Саме це почуття сприймаю, як вихід в космос, дотик до Всесвіту, бажання зробити щось важливе, змінити глобальне в сторону добра. Перша частина пісні - вона саме про цю боротьбу. Про ці перемоги, коли виходиш у відкритий космос переможцем. Ти сьогодні запрошений... у відкритий космос…

А друга частина пісні присвячена підготовці підґрунтя для боротьби. Коли навколо багато перешкод і ти відчуваєш стіни. Коли навколо сильніше й сильніше все стискається, щоб зжерти тебе. Бийся!... Кричи сильніше!!! Качай сильніше!!! Сильніше!!! Розгойдуй!!! Грай сильніше!!!», - написав Женя на офіційній сторінці на Фейсбуці.

«Цілуй або кусайся», очевидно, не останній реліз з майбутньої платівки команди і ми ще почуємо найближчим часом кілька новинок від гурту «Женя Скрудж».
More Posts
Share by: