Львів’яни Incomer поділились дебютним синглом

  • By UA ROCK: Музика доступна
  • 09 Jun, 2017

Львівське рок-тріо «Incomer», яке поєднує в своїй творчості елементи альтроку та прогресивної музики та, до слова, є своєрідним перезавантаженням альтернативного музичного проекту «Mystic Shores», поділилось зі слухачами своїм першим офіційним синглом під назвою «Specter».

«Як би звучала музика, написана в космічному шатлі? Ну, принаймні, було би важко розмістити там барабанну установку. Очевидні переваги: еталонна звукоізоляція, відсутність набридливих сусідів та надихаючий пейзаж за «вікном»; недоліки: трійка екіпажу і один санвузол, віддаленість супермаркетів…

А першою музичною звісткою з орбіти була би пісня про те, як вони за вами спостерігають», - так нетривіально описують свою дебютну роботу музиканти.

Досить прикметно, що музиканти застосовують у своїй творчості досить нетопову альтернативної музики губну гармоніку, яка, як зізнаються хлопці, потребує чималої обробки, проте з іншої сторони надає композиціям гурту завершеного звучання.

Зрозуміло, що команда має уже неабиякий досвід роботи в своєму жанрі і підійшла до дебютного синглу свого проекту цілком відповідально. Зізнаюсь, що я практично не був знайомий з творчість «Mystic Shores», попередника «Incomer», і чув лише кілька треків, які можна було б класифікувати радше як досить невпевнені кроки на полі вітчизняної альтернативи та в сфері прог-року.

Чесно кажучи, я не очікував того, що новий сингл колективу зазвучить досить шумно, проте це не зауваження, а радше констатація. Останнім часом багато колективів експлуатують термін «експериментальний», описуючи свою творчість і зазвичай левова частка з них лише декларує таку спрямованість своїх релізів, увімкнувши ж трек ти починаєш невпинно вловлювати знайомі мотиви, заїжджені гітарні семпли тощо. «Incomer» також не цураються характеризувати свою творчість як експериментальну і, варто зауважити, небезпідставно. Таких цікавих поєднань я не чув... Саме така думка виринає в голові при першому прослуховуванні.

Музиканти досить вдало змішали альтернативу з прогресивним роком, приправили це все психоделікою та підготувавши досить непоганий гарнір з ритмічного та протяжного електронного звучання, який не заважає смакувати композицію, а, окрім того, додав об’ємнішого тембрового та фактурного звучання композиції, що лише підкреслило таку-собі «космічність» треку, якому підсвідомо починаєш вірити, що він писався десь на борту зорельота. Перевантажена гітара до останнього програшу лише підсилює почуття певної тривоги.

Здається, що музиканти отримали чимале задоволення працюючи над релізом і доклали масу зусиль аби реалізувати аж ніяк не тривіальні ідеї, які кардинально відрізняють «Incomer» від попереднього проекту, проте відчувається, що вони не слухали його в якості пересічних слухачів. Композиція досить невитримана в плані настрою: спокійні вокальний та інструментальні вступи, які переростають в нарощування ритму, потім раптовий обвал, коли композиція відверто провисає і раптом черговий вибух, який поступово загасає до кінця композиції. На цьому фоні приспів досить сильно дисонує з іншими куплетами. Безперечно, це данина психоделіці, проте у прив’язці з прогресив-роком такі експерименти звучать вкрай незвично. Однак це винятково суб’єктивне враження.

Зауваження викликає зведення синглу та атрибутація вокалу. Не критично, проте в деяких моментах вокал просто губиться серед інструментальних партій.

Підсумовуючи, хочеться зазначити, що «Specter» - це метання гурту в пошуках себе, спроба відшукати унікальний жанровий справ, який міг би бути цікавий не лише для вітчизняної аудиторії, а й для закордонного слухача. Наскільки музикантам це вдалось – вирішувати Вам. Отож, слухайте новий трек гурту «Incomer» та діліться своїми враженнями, позаяк саме ваш коментар може вплинути на подальші релізи львівської команди.

Насамкінець, закликаємо наших читачів підтримати колектив та придбати дебютний сингл гурту «Incomer» на Google Play .

Сподобалась стаття - поділіться нею з друзями
Подякувати автору за статтю
Цікаві заходи
By UA ROCK: Музика доступна 16 Jan, 2018
Де: MonteRay Live Stage (вул. Прорізна, 8);
Коли: 22 квітня, початок о 19:00
Квитки:  https://kiev.karabas.com/krichuss  (99-149 грн)

Молодий та амбіційний український гурт KRICHUSS існує усього три роки. Проте за цей час хлопці вже випустили 7 синглів, 2 ЕР-альбоми і 2 відеокліпа, давали спільні концерти із гуртами EPOLETS та DETACH, стали гостями багатьох українських фестивалів, протягом багатьох тижнів поспіль займали лідируючі сходинки чарту НеПопса, стали лідерами місяця і мають всі шанси стати лідерами року у чарті Дари Року від української радіохвилі Джем ФМ.

На черзі третій ЕР гурту із інтригуючою назвою "Без розмов", презентація якого відбудеться 22 квітня у столичному клубі MONTERAY.

— Слова можуть змінювати наш настрій, мотивувати і надихати або навпаки. Проте в сучасному світі ми все частіше стикаємося із фальшем та словами, що позбавлені душі, — розмірковують музиканти. — Ми хочемо, щоб цей ЕР без зайвих розмов, однією музикою, подарував емоції, що зможуть штовхати нас на подвиги і звершення. Кожен його трек — це ціла історія, кожній пісні є що сказати, кожна пісня хотіла б знайти свого слухача і створити настрій, у якому розмови є зайвими.

Драйв, рок, зламані палички, порвані струни, зірвані голоси, але водночас із цим інтелігента та чуттєва лірика, не тільки треки з нового ЕР, котрі досі не чув ніхто, а й добре відомі хіти "Наздоганяй", "Максимально низько", "Знаю", "Анатомічний унісон" — це все чекає 22 вас квітня у столичному клубі MONTERAY.

— Ми трішки відійшли від нашого звучання, що було до цього — все набуло більш мелодичного характеру, в деяких треках стало більше танцювальності і наповненості по аранжуванню. Але, як кажуть декотрі експерти – «стиль витримали!», і це головне! — кажуть KRICHUSS про свій новий ЕР.

Музика традиційно була написана учасниками гурту коллективно. Всі вони являються абсолютно різними людьми в плані музичного смаку. І, мабуть, саме через таку суміш поглядів в результаті і з’являється відбійна альтернативно-романтична музика KRICHUSS.
By UA ROCK: Музика доступна 15 Jan, 2018
Чернігівські грандж-рокери з гурту «Женя Скрудж» не забарились потішити своїх шанувальників музичними новинками у новому році. Як читачі могли уже зрозуміти, мова піде про подальші релізи в рамках майбутньої платівки гурту, що отримає назву «Маніфестор». Так, сьогодні музиканти на своїх офіційних сторінках сповістили фанів про випуск уже другого синглу з вищезгаданого альбому – «Цілуй або кусайся». Нагадаємо, що першою ластівкою «Маніфестора» став трек «Треба спати» , що побачив світ наприкінці листопада минулого року.

Слова для новопредставленої композиції написала Марія Устименко, яка за зізнанням лідера команди Жені Бондаренка, відчула все, що він хотів сказати.

«Дякую за таке авторське та в той же час стовітсоткове влучання в ціль…», - говорить Женя.
Прикметно, що вже другий сингл з платівки україномовний. Отож, є підстави вважати, що врешті шанувальники зможуть насолодитьсь цілком україномовним альбомом.

«Цей трек я присвячую космосу і боротьбі. Космос я уособлюю з моментами, коли відчуваєш, що у тебе виходить щось важливе. Саме це почуття сприймаю, як вихід в космос, дотик до Всесвіту, бажання зробити щось важливе, змінити глобальне в сторону добра. Перша частина пісні - вона саме про цю боротьбу. Про ці перемоги, коли виходиш у відкритий космос переможцем. Ти сьогодні запрошений... у відкритий космос…

А друга частина пісні присвячена підготовці підґрунтя для боротьби. Коли навколо багато перешкод і ти відчуваєш стіни. Коли навколо сильніше й сильніше все стискається, щоб зжерти тебе. Бийся!... Кричи сильніше!!! Качай сильніше!!! Сильніше!!! Розгойдуй!!! Грай сильніше!!!», - написав Женя на офіційній сторінці на Фейсбуці.

«Цілуй або кусайся», очевидно, не останній реліз з майбутньої платівки команди і ми ще почуємо найближчим часом кілька новинок від гурту «Женя Скрудж».
More Posts
Share by: